• +48 (12) 294 18 45
  • +48 (12) 294 20 83
  • PN - PT: 8-20, SB: 8-14
  • ul. Cystersów 16, 31-553 Kraków

Rehabilitacja medyczna « cofnij

„PAMIĘTAJ, ŻE RUCH TO ŻYCIE, A BEZRUCH TO ŚMIERĆ...”
                                                                                             Pascal

Rehabilitacja medyczna jest  dziedziną medycyny zajmującą się przystosowaniem do normalnego życia osób, które doznały przemijającej lub trwałej utraty zdrowia. Zadaniem rehabilitacji jest przywrócenie lub kompensacja utraconych wskutek choroby lub urazu sprawności, nie tylko narządu ruchu, lecz również innych narządów, i przystosowaniem poszkodowanych do normalnego bytowania w społeczeństwie.

Z pojęciem „rehabilitacja medyczna” wiąże się w sposób nierozerwalny fizjoterapia, przez którą rozumie się:

  • kinezyterapię
  • fizykoterapię
  • masaż 

W TLKMED w ramach rehabilitacji medycznej do dyspozycji pacjenta są dwie sale gimnastyczne o łącznej powierzchni ok.80m2. Ich wyposażenie stanowią klasyczne drabinki i piłki do ćwiczeń, ale też stoły do Terapii Master – nowoczesnej metody ćwiczeń wysiłkowych z wykorzystaniem podwieszek, ciężarków i bloczków, rowery stacjonarne, stepper a także szeroki wachlarz dobrych sprzętów rehabilitacyjnych.

Nasi wysoce wyspecjalizowani pracownicy bez wątpienia pomogą osobom z dolegliwościami neurologicznymi. Wszyscy pacjenci mogą liczyć na fachową kinezyterapię metodą PNF. Co więcej, zdajemy sobie sprawę z faktu, iż choroby kręgosłupa są nadzwyczaj uciążliwe, dlatego też bólem związanym z tego typu schorzeniami zajmą się terapeuci, pracujący metodą McKenzie.

W naszych gabinetach kompetentny i doświadczony personel ma do dyspozycji nowoczesną aparaturę, umożliwiającą fizykoterapię w pełnym zakresie: od elektroterapii, magnetoterapii, krioterapii miejscowej, przez kąpiele w wannach, po światłolecznictwo. TLK MED zapewnia także pełny zakres masaży leczniczych.

Ambicją fizjoterapeutów naszej placówki jest  ciągłe dokształcanie się, zdobywanie wiedzy specjalistycznej, praca sprawdzonymi i skutecznymi  metodami kinezyterapeutycznym z nastawieniem na bezpieczeństwo i  dobro pacjenta.

Jesteśmy placówka z ugruntowaną pozycją na krakowskim rynku usług medycznych, zatem nasz personel pochwalić się może doświadczeniem z wielu różnych dziedzin medycyny. Stąd, jesteśmy w stanie zespołowo rozwiązywać różnorakie problemy, niosąc pomoc jak najbardziej fachową i skuteczną.